Prawidłowe ciśnienie krwi

autor: dnia 11.Cze.2016, kategoria: Bez kategorii

Stracenie na wadze to najważniejszy element postępowania niefarmakologicznego. Zrzucenie zbędnych kilogramów jest jednym z pewnych metod redukcji zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego: redukcja ciężaru ciała o jeden kg to redukcja ciśnienia krwi ok. 1-2 mmHg. Występuje mniejsze prawdopodobieństwo zachorowań na: choroby wieńcowej i cukrzycy, pomagamy zmniejszyć poziom cholesterolu, polepszamy skuteczność działania leków obniżających ciśnienie.
Systematyczne ćwiczenia po chorobach serca jest tak samo ważna jak przyjmowanie przez ciebie lekarstwa i odpowiednia dieta. Codzienne treningi powodują wiele korzystnych reakcji w twoim ciele: reguluje prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, obniża wagę ciała, obniża krzepliwość krwi i powstawanie zakrzepów w naczyniach. Korzystnie wpływa też na gospodarkę cukrową: zmniejsza poziom złego i podwyższa poziom dobrego cholesterolu, zmniejsza poziom cukrów. Zmniejsza również częstość bólów w klatce piersiowej.
Trudno jest unikać stresu,ale można go opanować i redukować jego ujemne działanie na ciało (wzrost ciśnienia tętniczego, przyspieszenie pracy serca, wzrost napięcia mięśni, bóle głowy, dolegliwości z żołądkiem). Słuszne jest porzekadło ,jak wielu jest ludzi na świecie tyle jest podejść do walki ze stresem. Każdy sam powinien znaleźć sposób walki ze stresem – może to być wysiłek fizyczny, spacer, nasze hobby, teatr, rozmowa z przyjacielem , kontemplacja, yoga albo techniki relaksacyjne.
W naszym spostrzeżeniu efektywność postępowania niefarmakologicznego w zmniejszeniu ciśnienia krwi jest niedoceniana. Wiele przeprowadzonych badań i doświadczenia zagrożonych osób chorobą nadciśnienia, którzy zdecydowali się na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń, potwierdzają wielki wpływ sposobów niefarmakologicznych np. dieta przy nadciśnieniu, na spadek nadciśnienia tętniczego i co za tym idzie możliwość zmniejszenia dawki lekarstw.
Polecamy: stroje komunijne.

 


Komentowanie wyłączone.