Alby komunijne

autor: dnia 15.Lis.2017, kategoria: Dzieci

Alby komunijne – kolor ma znaczenie!
Dzień, w którym nasze dzieci uczestniczą w Pierwszej Komunii Świętej jest niesłychanie ważnym wydarzeniem dla całej familii. Integralną częścią tego wydarzenia w gruncie rzeczy od zawsze są alby komunijne. Obowiązują rygorystyczne wymogi związane z ich wyborem, a odcień jest jednym z nich – koniecznie biały symbolizujący czystość oraz prostoduszność. Wobec tego żaden rodzic nie powinien nawet rozważać zakupu kolorowych, fantazyjnych kostiumów komunijnych, które nie są białe. Będzie to najzwyczajniej w świecie nie do zaakceptowania w żadnej naszej parafii.

Alby komunijne – który styl wybrać?
Liczy się niewinność, niemniej jednak problem polega na tym, że ilu ludzi – tyle różnych interpretacji tego słowa. Mimo to kościół bezpośrednio definiuje, które style komunijnych kostiumów są do zaakceptowania, do czego należy się przystosować. Niekiedy wytyczne różnią się w zależności od parafii, lecz zwykle są niezmiernie podobne. Alby komunijne winny olśniewać prostotą. Małe dziecko z czystym sercem wszakże jest wystarczająco ładne samo w sobie i nie potrzebuje akcesoryjnych fajerwerków. Dla pewności warto w swojej parafii uczynić wszystkie związane z tym wytyczne.

Alby komunijne – jaka długość jest dobra?
Jednym z najistotniejszych aspektów poszukiwania perfekcyjnego stroju na Komunię Świętą jest jego długość. Zwykle w Polsce przyjęło się, że krótkie alby komunijne, które kończą się powyżej kolan, nie są należyte. Długość do kostek wydaje się być w najwyższym stopniu słuszna. Całe szczęście w dzisiejszych punktach sprzedaży, zarówno online jak oraz stacjonarnych nie brakuje fasonów zgodnych z wymogami, co niesłychanie ułatwia rodzicom podjęcie ostatecznej decyzji co do wyboru alby odpowiedniej dla potomka.


Zostaw odpowiedź