Uroczysty strój

Świetnie leżący garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest wyrazem najwyższej elegancji podczas różnych uroczystości. Początkowo używany był przez mężczyzn o arystokratycznym pochodzeniu. Garnitur męski przeszedł długą ewolucję, aby przyjąć współczesną formę. Zachodzące zmiany owocowały w coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu zwiększenie wygody. Mniejsza ozdobność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Cechował się przede wszystkim wytwornymi tkaninami. Co ważne, garnitur męski sprawdzał się zarówno w dziennych jak i wieczorowych okazjach. Jego zmodyfikowana postać była chętnie zakładanym strojem również podczas uprawniania elitarnych sportów. Nowoczesny garnitur jest znacznie bardziej uproszczony. Od nowa zaczęły królować kamizelki, które świetnie współgrają z jednorzędowymi marynarkami.
Obecnie każdy mężczyzna powinien w swojej szafie mieć gatnitur skrojony na miarę swoich potrzeb. Nawet Panowie wykonujący niezobowiązujące, artystyczne zawody mogą docenić jego atuty i oferowaną elegancję. Choć w dzisiejszej modzie panuje luźniejszy styl casual, należy pamiętać że to garnitur sprawdzi się najlepiej podczas oficjalnych okazji. Bez względu na styl życia, wielu panów z pewnością doceni klasyczne modele z lekko zwężanymi nogawkami. Taki krój pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Taki krój może dodać dodatkowych centymetrów wzrostu. Przyjrzyjmy się temu jakich zasad należy przestrzegać, aby wybrać model idealny dla siebie.
Garnitury męskie składają się z marynarki oraz spodni. Marynarka dominuje górną część sylwetki. Składa się z wsuwanych kieszeni, ozdobnej brustaszy oraz szykownych klap. Zapinana może być na dwurzędowe guziki. Marynarka z tyłu powinna posiadać dwa rozcięcia (szlice). Idealnie skrojone spodnie to równie istotna kwestia. Powszechnie obserwowane są źle dobrane spodnie, które zaburzają wizerunek mężczyzny. Materiał z przodu może tworzyć jedno załamanie opierając się na cholewce butów. Panowie mogą wybierać wśród spodni z dodatkowymi zakładkami na linii bioder (to kolejny hit 2021!). Spodnie powinny posiadać szlufki na pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają być zaprasowane w kant. Wyróżnić można modele szerokie lub odpowiednio zwężane ku dołowi. Mało estetyczne są obcisłe modele, które niestety nie prezentują się szykownie.
Równie istotna jest koszula. Ponadczasowym wyborem będzie model w śnieżnobiałym odcieniu. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują blade szarości. Koszule charakteryzują się różnymi typami kołnierzyków. Dostępne tekstury pozwalają bawić się swoim ubiorem. Męski dress code dopuszcza w zasadzie wyłącznie koszule z długim rękawem.
    Panów, którzy wciąż szukają swojego ideału zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jest ona kojarzona między innymi z wysokiej jakości garniturami męskimi. W asortymencie marki znajdują się również liczne dodatki, dzięki którym każdy gentleman może przygotować wyjątkową stylizację. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.