Podstawowe elementy garderoby damskiej

            Klasyczna biała koszula , w parze z podstawowym białym t-shirtem są fundamentami damskiej szafy. Panie na całym świecie nie wyobrażają sobie swoich stylizacji bez nich. Dzięki wysokogatunkowym tkaninom służą przez lata i dodadzą szyku każdej stylizacji. Ich zalety są wybitnie funkcjonalne i zdadzą egzamin podczas przeróżnych okazji. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.

            Historyczną funkcją koszuli była rola bielizny skrzętnie ukrytej pod suknią. Przez długie lata powoli upowszechniało się używanie jej jako wyeksponowanej warstwy. Znaczące dla mody damskiej były wydarzenia I i II wojny światowej. Panie, które nagle stały się głowami rodzin zostały zmuszone do walki o ich byt. Podejmując pracę, zaczęły nosić także męskie uniformy. Z powodu trudno dostępnych materiałów modyfikowały je dostosowując do swoich potrzeb. Ówczesnym manifestem kobiet były męskie koszule i spodnie. Stały się symbolem feminizmu oraz wielkich zmian. To także czas, w którym panie mogły uwolnić się nie tylko od obcisłych gorsetów i długich spódnic, ale także od dyskryminujących konwenansów i norm społecznych. Pierwsze kolorowe fotografie udowadniają ile ważnych zmian zaszło w modzie damskiej, w której zaczęły królować coraz odważniejsze zapożyczenia z męskiej garderoby.

            Przyglądając się dzisiejszym kolekcjom wielkich projektantów można uznać, że zmieniło się naprawdę wiele. W obecnych czasach każda kobieta może wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Kobiece stroje pozwalają na stworzenie wygodnych propozycji, które sprawdzą się zarówno podczas formalnych jak i codziennych okazji. Fundamentem mody damskiej jest biała koszula. Dopasowana do sylwetki jest wyrazem prawdziwej elegancji. Jeden egzemplarz w kobiecej szafie daje niezliczone możliwości. Koszula z klasycznym kołnierzykiem sprawdzi się jako baza dla zestawu biurowego. Połączona z bardziej fantazyjną spódnicą midi będzie niezastąpioną propozycją na spotkania towarzyskie. W przeciwieństwie do mody męskiej, panie mogą pozwolić sobie na bardziej oryginalne i fantazyjne kroje. Warto postawić na podkreślające talię baskinki czy wytworne żaboty. Współczesne interpretacje białej koszuli to także  minimalistyczne modele oversize. Mając to na uwadze, nie trudno dostrzec uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Wielbicielki klasyki, które ciągle poszukują swojego ideału zapraszamy do skorzystania z ponadczasowych propozycji marki Lavard. W ofercie marki znaleźć można nie tylko formalne, ale także awangardowe modele. Dzięki nim można stworzyć rozmaite stylizacje, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do uzupełnienia swojej garderoby w niezbędne klasyki marki Lavard.